KONTAKT ZE MNĄ >

Strona www stworzona przez AMG DATA SOLUTIONS LTD  Copyright 2023

Polnische Glasfaser

Zgłoszenie danych o pracownikach w niemieckim urzędzie celnym

07 August 2023

W przypadku, kiedy dana firma deleguje do pracy na rzecz niemieckiego klienta swoich pracowników, należy ich zarejestrować w niemieckim urzędzie celnym (Zollamt). Obowiązuje zasada, że zgłoszenia należy dokonać najpóźniej na 1 dzień przed delegowaniem pracowników do pracy w Niemczech, przy cym można tego dokonać drogą elektroniczną. 

 

W razie niedotrzymania tego obowiązku i nieposiadania dokumentu potwierdzającego zgłoszenie pracowników danej firmy w urzędzie celnym, firmie takiej grożą wielkie sankcje.

W przypadku, kiedy do wykonywania prac w Niemczech dana firma korzysta z usług osób zarobkowo czynnych, wtedy osób tych nie trzeba zgłaszać w Zollamt. Obowiązek zgłoszenia dotyczy zatem wyłącznie pracowników.

 

W związku z tym, że chodzi o delegowanie pracowników za granicę (konkretnie do Niemiec), zawsze najpóźniej jeden dzień przed rozpoczęciem oddelegowania tych pracowników należy ich zgłosić w Zollamt. Zgłoszenie to dotyczy TYLKO pracowników, nie obowiązuje osób zarobkowo czynnych.

 

W razie, kiedy nie zostaną oni zgłoszeni w Zollamt, lecz pomimo tego będą w Niemczech wykonywać prace budowlane, firmie grozi stosunkowo wysoka kara.